Lead kép
Lead szöveg
Ebédre, sütéshez, palacsintába… Talán nem is gondolnád, mi mindent tudsz már csomagolásmentesen megvásárolni!
Nem csak tésztát, rizst vagy magvakat, hanem folyékony alapanyagokat (olaj, ecet), szörpöket, édességeket, szálas teát, mindenféle lisztet és sütési alapanyagot, sőt még tisztítószereket is!
Nem csak tésztát, rizst vagy magvakat, hanem folyékony alapanyagokat (olaj, ecet), szörpöket, édességeket, szálas teát, mindenféle lisztet és sütési alapanyagot, sőt még tisztítószereket is!
De hogyan készülj az első vásárlásodra, hogy jó élményekkel távozz?
Hoztunk nektek néhány praktikus tippet, méghozzá Erikától, aki eladóként dolgozott egy csomagolásmentes boltban, így első kézből tudja, mire érdemes figyelni!
- Írj bevásárlólistát, így tudni fogod, milyen edényekkel készülj, nem felejtesz ki semmit, és a boltban is könnyebben haladsz.
- Készülj több, különböző méretű tárolóval.
- Mérd le őket még otthon, mindegyikre írd rá a súlyát. Tetővel, fedővel együtt érdemes mérni, nehogy a végén ráfizetés legyen.
- Ha mégis eszedbe jut valami, amihez nem vittél edényt, valószínűleg az eladó tud adni egyet kölcsön.
- Nem kell feltétlen a nehéz befőttes üvegeket cipelni: a háztartásban fellelhető zacskók kisebb helyen elférnek, könnyebbek, otthon pedig át lehet önteni a tárolóba.
- Segítség az eladónak, ha olyan tárolóba kéred a folyadékot, amin van beosztás, vagy fel van tüntetve az űrtartalma.
- Ha valamiből nincs elég a kinti tárolóban, érdemes rákérdezni, mert lehet, hogy a raktárban van még.
- Ha nagy mennyiséget szeretnél vásárolni, könnyebb, ha előre jelzed az eladónak, mert akkor tud hozni a raktárból.
- Próbálj meg türelmes lenni magaddal, a többi vásárlóval és az eladóval szemben is - ez legtöbbször nem az a hely, ahol rohanni tudsz.
- Minden zero waste eszköz nagyon szép - de próbálj meg nem beleesni abba a hibába, hogy olyan terméket vásárolsz, amire nincs szükséged, csak tetszik, mert akkor pont azt teszed, ami ellen küzdeni próbálsz.