Fenntarthatóság és környezetvédelem nélkül nincs értelme a művészeti képzésnek

Lead kép
kvintesszencia zöldövezet
Lead szöveg
A fenntarthatóság és a környezetvédelem egyre nagyobb hangsúlyt kaphat a művészeti képzésekben, ezt bizonyítja idei együttműködésünk a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karával és a KvintEsszencia Mesteriskola Alapítvánnyal.

November végén a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karával közösen szervezett egy éves, posztgraduális, szakmai továbbképzésen tartottunk előadást a KvintEsszencia Mesteriskolában. A képzésen tanuló művészeknek, szervezőknek, társelnökünk, Sidóné Koller Andra tartott előadást, mely után hangsúlyozta:

koller andrea

 

Ezt a gondolatot erősítette meg Novák Péter, a KvintEsszencia Mesteriskola Alapítvány kuratóriumi tagja, amikor kijelentette: 

novák péter

 

A Zöldövezet Társulás elkötelezetten dolgozik egy hulladékmentes világ megteremtésén, és számos programot kínál a fenntarthatóság előmozdítására. Tevékenységeik közé tartozik a rendezvényzöldítés, zöld céges programok szervezése, szemléletformáló standok működtetése, valamint a fenntartható menstruáció és a hulladékmentes babaápolás népszerűsítése. Ezek a kezdeményezések hozzájárulnak ahhoz, hogy a társadalom különböző rétegei megismerjék és alkalmazzák a fenntarthatóság elveit mindennapi életükben.

A művészeti képzésekben a fenntarthatóság és a környezetvédelem integrálása nemcsak a művészek, hanem a szélesebb közönség számára is fontos üzenetet közvetít. A művészek és kulturális szereplők képesek arra, hogy alkotásaikon és előadásaikon keresztül felhívják a figyelmet a környezeti problémákra, és ösztönözzék a közönséget a fenntartható életmódra való áttérésre.

A KvintEsszencia Mesteriskola és a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kara közötti együttműködés keretében indított posztgraduális képzés is ezt a célt szolgálja. A program célja, hogy a művészek képzése ne fejeződjön be a diploma megszerzésével, hanem mesterkurzusokkal, operastúdiókban való tanulmányokkal és egyéni képzéssel folytatódjon. Ehhez kapcsolódott most a Zöldövezet Társulás, hogy a képzésen résztvevők újabb ismereteket szerezhessenek a témához kapcsolódva, hogy majd egyéni értékek mentén saját munkásságukba beépíthető legyen az ilyen és ehhez hasonló képzéseken elsajátított szemléletmód. A művészeti képzés folytatása a diploma megszerzése után azért fontos, mert a művészi pálya folyamatos fejlődést és önfejlesztést igényel. Ez a folyamatos tanulás elengedhetetlen a művészi kiválóság eléréséhez és fenntartásához.

A Zöldövezet Társulás elkötelezett, hogy a fenntarthatóság és a környezetvédelem témái beépüljenek a művészeti képzésekbe és a kulturális életbe. 2010 óta foglalkozunk rendezvények zöldítésével így pontosan látjuk mekkora potenciál van a szervezők és a fellépők környezeti szemléletformálásba való bevonásának. Az ilyen kezdeményezések hozzájárulnak ahhoz, hogy a művészet és a kultúra területén dolgozók aktívan részt vegyenek a fenntartható jövő alakításában, és példát mutassanak a társadalom többi tagjának.