Kitöltőink 90%-a nő volt, életkori megoszlásban 20 éves, vagy fiatalabb (16%), 21-25 év közötti (33%), 25-30 év közötti (40%). Területileg a következő arányban érkeztek be a válaszok:
- Portugália (34%)
- Horvátország (24%)
- Spanyolország (12%)
- Magyarország (6%)
- Nagy Britannia (5%)
- Írország (5%)
- Hollandia (4%)
- Ukrajna (2%)
A felmérés kiemelkedő tanulságai a menstruációs termékválasztás kapcsán az életkor és iskolai végzettség tekintetében az volt, hogy az idősebb és a magasabb iskolai végzettségűek nagyobb valószínűséggel választottak újrahasználható termékeket, például menstruációs bugyit, kelyhet, és mosható betéteket.
A fogyasztók döntésére leginkább hat és a környezetbarát menstruációs eszközök megismeréséhez a legjobb forrásnak bizonyultak:
- a közösségi média,
- az ismerőstől kapott tanács,
- és a kiskereskedők tájékoztatói.
Az újrahasználható termékek iránti növekvő érdeklődés ellenére sokaknak akadályt jelent a használatra vonatkozó ismeretek hiánya, valamint a megfelelő eszköz kiválasztásának nehézsége.
A fiatalok 79%-a aggodalmát fejezte ki az eldobható termékek környezetre gyakorolt hatása miatt.
A nők jó része minden hónapban mérgező vegyi anyagoknak teszi ki a testét és műanyaghulladékot termel az egészségtelen, eldobható menstruációs termékek miatt.
Kutatásunk is bebizonyította, hogy a nők nem rendelkeznek megfelelő információkkal, és gyakran szégyellik a menstruációjukat. A fiataloknak oktatásra van szüksége a menstruációról és a fenntartható termékekről. Ezen dolgozunk mi a Mensy program csapatával, amely oktatással és tananyaggal segíti az európai fiatalokat a fenntartható menstruációs gyakorlatok elterjesztésében!